Proč topit dřevem?

Proč topit dřevem?

    1. Cena:

Jeden z hlavních důvodů, proč se rozhodnout pro topení dřevem, jsou celoroční náklady na vytápění.

Využitím spalování tuhých paliv lze tyto náklady výrazně ušetřit.

Připravili jsme pro vás tabulku nastavenou na nejčastější formy topení každé kategorie, můžete si zde porovnat náklady vašeho vytápění.

Tabulka ukazuje náklady při teplotě -15°C s výpočtovou tepelnou ztrátou 5 - 10 kW jedná se pouze o informační tabulku, data se mohou lišit vzhledem k nastavení jednotlivých parametrů.

Zdroj: více informací včetně diskuze a interaktivní tabulku naleznete na TZB-Info


    2. Energetická nezávislost

Druhým důvodem je nezávislost na připojení nemovitosti k sítím. Proto je topení dřevem nejoblíbenější  na chatách, chalupách a zahradních domcích.

Zvolíte topení dřevem jako sekundární zdroj energie ve vašem domě, můžete si být vždy jisti, že při výpadku proudu budete mít doma vždy hřejivé teplo.


    3. Estetika

Hřejivé teplo sálavého krbu, praskání dřeva a plápolající oheň za dvířky. Uklidňuje vás tato myšlenka? Potom je topení dřevem právě pro vás.

Jedná se taky o velice vzhledný prvek vašeho domu, můžete si vybrat z mnoha druhů krbových kamen, krbových vložek. kotlů nebo sporáků.Podobné články

Nakupte u specialistů na značku Prity

Zákazníci si Prity oblíbili zejména pro poměr kvalita-výkon, ale také díky svému designu, z jehož nabídky si vybere každý, kdo touží po moderním, elegantním a úsporném způsobu vytápění.

Připravili jsme pro vás článek se zásadami bezpečného topení.

Dbejte prosím na bezpečnost již před instalací krbových kamen nebo krbové vložky.


Další důležité bezpečnostní prvky pro zachování bezpečnosti.

Přečtěte si následující body a buďte si vždy je dodržujte. Předejdete tím možným problémům a zraněním.

Určení správného výkonu při nákupu nových kamen je velmi důležité.

Krbová kamna či krbové vložky s příliš velkým výkonem, který neodpovídá tepelným ztrátám musí být velice bržděny přivíráním přívodů vzduchu. Tím dochází nedokonalému spalování, nehospodárnému provozu, znečišťování skla dvířek a zanášení spalinových cest.